Google+

Blog

Türkiye geneli 20 z-Kütüphane geliyor

Bakan Dinçer, Merter Platformu işbirliğinde hayata geçirecekleri kütüphanelerin, kitap, internet erişimi, bilgisayar ve zeka geliştirici materyalleriyle birkaç farklı misyonu taşıdığını anlatarak, esas amaçlarının kütüphaneyle çocukları kitaba yakınlaştırmak ve kitabı sevdirmek olduğunu kaydetti. Projenin özel ve kamu işbirliğiyle hayata geçirildiğini dile getiren Bakan Dinçer, bugün imzalanan protokolle 10′u İstanbul’da olmak üzere Türkiye genelinde 20 kütüphane oluşturulacağını kaydetti.

Bakan Dinçer, bugüne kadar formel şekilde kütüphanelerin oluşturulduğunu, ancak bunların çocukları fazla cezbetmediğine işaret ederek, zorunlu eğitimin 12 yıla çıkartılmasının ardından eğitimde bir paradigma değişikliği yapmaya başladıklarını anlattı.

Konuşmanın ardından, Bakan Dinçer ve beraberindekiler, Esenyurt’taki Halil Fahri Orman İlköğretim Okulu’nda açılışını gerçekleştirdikleri kütüphaneyi gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Bakan Dinçer ve Merter Platformu Başkanı Cengiz Acar, daha sonra, Türkiye genelinde 20 kütüphanenin oluşturulmasını kapsayan ”Z Kütüphanelerin Kurulması ve Okuma Kültürünün Geliştirilmesi” protokolünü imzaladı.

Top

Bir Cevap Yazın

Required fields are marked *.


Top

İletişim için iletisim@z-kutuphane.com

Türkiye'de z-Kütüphanelerin artması için yola devam